FB

Trasy


Trasa pływacka

Start odbędzie się w ośrodku wypoczynkowym Słoneczna z plaży nad jeziorem Jaroszewskim. Na obydwu dystansach zawodnicy do pokonania mają jedną pętlę. Wyjście z wody znajdować się będzie w ośrodku sportowym TKKF, gdzie znajdować się będą osoby pomagające zawodnikom w sprawnym wyjściu z wody. Od wyjścia z wody do strefy zmian jest około 250 metrów. Zawodnicy będą biec po płytach betonowych oraz kostce brukowej. Tam gdzie będzie to wskazane rozłożone zostaną maty gumowe oraz dywany.

TRASY KOLARSKIE

Jedna pętla trasy kolarskiej liczy 22km, więc na dystansie 112,99km do pokonania będą 4 pętle, na dystansie 56,5km dwukrotnie mniej. Trasa rozpoczyna się przy ośrodku TKKF w Sierakowie i wiedzie w stronę miasta. Następnie przed miastem dwukrotnie skręca w lewo, by okrążyć jezioro Jaroszewskie, w którym chwilę wcześniej odbywało się pływanie. Profil trasy jest na warunki wielkopolskie dość urozmaicony, dzięki czemu nie ma mowy o nużącym pokonywaniu kolejnych kilometrów. Po drodze możemy podziwiać kolejne jeziora – w końcu to „Kraina 100 Jezior”. Cała trasa wiedzie po bardzo dobrej jakości nawierzchni asfaltowej. Na każdej pętli są 2 punkty żywieniowe, co daje zawodnikom możliwość zaopatrzenia się w napoje i odżywki co 11km.

TRASY BIEGOWE

Jedna pętla trasy biegowej ma 5,2km, więc na dystansie 112,99km do pokonania będą 4 pętle, natomiast na dystansie 56,5km tylko 2. Trasa rozpoczyna się przy stadionie TKKF i wiedzie początkowo chodnikiem i ścieżką pomiędzy domkami ośrodka TKKF przechodząc w ścieżki leśne. Po około kilometrze trasa przechodzi w ścieżkę rowerową z kostki brukowej, by po 500m znów skręcić w lewo w głąb lasu. Następnie trasa wiedzie po ścieżkach leśnych, by po chwili wybiec tuż obok strefy zmian na kolejną pętlę. Po około 2,5km mijany jest punkt żywieniowy. Profil trasy jest bardzo urozmaicony, trasa wiedzie w 90% po ścieżkach leśnych o zróżnicowanej nawierzchni . Bieg obfituje w liczne podbiegi i zbiegi o małym i średnim stopniu nachylenia, większość trasy jest osłonięta przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Zalecane obuwie z głębszym bieżnikiem i mocnej zabudowie.